Online Randevu Alın
İmplant Diş Tedavisi

İmplant, titanyumdan yapılmış yapay diş köklerinin kullanıldığı ve diş kayıplarının giderildiği bir diş hekimliği alanıdır. İmplantlar, kaybedilen ya da doğuştan eksik olan dişlerin yerine yerleştirilir ve üzerine sabit ya da yarı sabit protezler eklenebilir. İmplantlar, ağızda bir ömür boyu sorunsuz fonksiyon görmeleri amaçlanarak tasarlanmıştır.

İmplantlar, estetik ve fonksiyonel açıdan doğal dişlere en yakın sonuçları sağlar. İmplantlar üzerine yapılan protezler, sağlıklı dişlere zarar vermeden eksik dişlerin tamamlanmasına imkan tanır. Geleneksel kaplama, köprü ve damak protezlerine göre çok daha güvenli, konforlu ve fonksiyoneldir.

İmplantların avantajları arasında her türlü total ve kısmi dişsizliğin giderilmesi, takıp çıkarılan protezler yerine sabit protez şansı, eksik fonksiyonların yerine getirilmesi ve tek diş eksikliğinin komşu sağlam dişlere dokunulmadan giderilmesi sayılabilir.

İmplant tedavisi, puberte (buluğ çağı) dönemini bitirmiş erişkinlerde ve genel sağlık durumu uygun olanlarda uygulanabilir. Çene kemiği yapısı uygun kalite ve miktarda olan hastalara üst yaş sınırlaması olmadan implant tedavisi uygulanabilir.

İmplant başarısı, uygun vakaların seçimi, implant yerleştirilecek bölgedeki kemik kalınlığı, yükseklik ve kalitesi, uygun ağız hijyeni, implant üstü protezlerin karşıt dişlerle ilişkileri, kontrol seansları ve hastanın genel sağlık durumuna bağlıdır.

Titanyum, biyolojik uyumu kanıtlanmış bir madde olduğu için doku reddi söz konusu değildir ve implantlar kansere yol açtığını gösteren hiçbir örnek bulunmamaktadır. İmplant başarısı oranları %97-100 arasında değişmekle birlikte, her tür tıbbi müdahalede olduğu gibi implantlar için de garanti vermek mümkün değildir.

Haldızweb Kurumsal Web Tasarım & Digital Reklam Ajansı